Valašský jarmárek s workshopem

Sobota 29. 7. 2017 | 10:00 – 18:00 hod.

Neděle 30. 7. 2017 | 10:00 – 14:00 hod.

Po dlouhém čase přivítáme na Ogaru nehudební umělce, kteří Vám své výrobky nejen nabídnou, ale budete mít možnost si s nimi jejich řemeslo vyzkoušet.

Představí se Vám loutkařka Xenie Axamitová z Náměstě nad Oslavou, která vyrábí loutky již 20 let, a valašský řezbář Petr Káňa z Návojné u Nedašova.

Xenie Axamitová se k loutkám dostala čistě náhodou. Stejně jako ve většině věcí v jejím životě. A měla neskutečné štěstí. Spolu se svojí kamarádkou získali práci ve studiu Bratří v triku, ve studiu Jiřího Trnky. A tam se zrodila její láska k loutkám. Byla to taková vášeň, že od té doby nehodlala dělat nic jiného. Když nasbírala dostatek zkušeností, rozhodla se vyrobit si vlastní loutku. Od té doby stále stoupá vzhůru. Měla možnost vyrábět loutky pro muzikál Robin de Bois v Paříži, nebo pomáhala při natáčení Mosleh´s Stories v Kataru. Dnes vyrábí loutky do divadel, pro pouliční herce, nebo jen tak pro radost. Toho, že se stala loutkářkou, nikdy nelitovala.

Petr Káňa, rodák z Valašska, absolvoval Gymnázium ve Valašských Kloboukách. Malovat začal již na základní škole a na Lidové škole umění ve Valašských Kloboukách pod vedením akademického malíře Lojze Baránka. Pracoval v různých zaměstnáních a ve volném čase se při práci se svým otcem vyučil malířskému řemeslu. Studoval na Škole uměleckých řemesel v Brně, absolvoval Mezinárodní seminář řezbářů a restaurátorů církevních památek v rakouském Grazu. V současnosti se věnuje restaurátorské práci a vlastní výtvarné činnosti, zejména řezbářství a malířství.

V rámci nedělního programu vystoupí cimbálová muzika Lipina z Nivnice.

Hotel a Valašský šenk OGAR - Hlavní 47, 763 26 Pozlovice,
tel.: (+420) 775 980 012, e-mail: ogar@ogar.cz