La mauvaise graine – FRANCIE – hudební průvodce nejen chansony…

Pátek 17. 5. 2015 | 19:30 hod.

Výjimeční hosté z krásné Francie obohatí páteční večer o nevšední kulturní zážitek…

Cécile a François jsou Francouzi žijící již dlouho v Praze. Potkali se zde úplně náhodou a od té doby spolu hrají a zpívají známé francouzské písničky, ale také vlastní repertoár.

Cécile, kromě zpěvu, píše i pohádky a François ji doprovází na kytaru. Jejich koncerty a pohádky se budou líbit dospělým i těm nejmladším divákům.

Cécile Da Costa je Francouzská herečka a zpěvačka, přišla do Prahy nejprve jako členka mezinárodního divadelního studia Farma v Jeskyni, se kterým pracovala celkem pět let. V současné době spolupracuje s divadlem Spitfire Company jako herečka a choreografka. Ve Francii zpívala v rockové skupině a také polyfonní sborové zpěvy (gospel a korsické tradiční písně). Dnes zpívá hlavně klasický francouzský repertoár Edith Piaf, Serge Gainsbourg, Georges Brassens, Rita Mitsouko. Inspiruje se i nostalgickým portugalským Fado, protože Portugalsko je i zemí původu části její rodiny. Její hlas a energie vás provedou hudebním príběhem od Edit Piaf k Amelii Rodrigues.

Francois Richard je Francouz dlouhodobě žijící v České republice. Působil v různých kapelách v Čechách a ve Francii, nejčastěji hrál punk, jazz a francouzské chansony. Hraje na kytaru, harmoniku, charango a občas také zpívá. Když potkal Cécile, rozhodl se, že budou společně skládat vlastní písničky a vytvářet svůj vlastní styl. V současné době žije v Praze, kde pracuje jako lektor francouzštiny a překladatel.

Rezervace na (+420) 775 980 012.

www.mauvaisegraine.cz.

Hotel a Valašský šenk OGAR - Hlavní 47, 763 26 Pozlovice,
tel.: (+420) 775 980 012, e-mail: ogar@ogar.cz