PETER BONZO RADVANYI & LUBOŠ BEŇA (SK) – S DOBROM V DOBROM – 21.6.

S DOBROM V DOBROM – speciální koncertní program s tímto názvem představí dva vynikající slovenští muzikanti  Bonzo Radványi a Ľuboš Beňa. Jako známí propagátoři rezofonické kytary – dobro, Vám zprostředkují seznámení s tímto jedinečným americkým hudebním nástrojem, který objevil v 20. letech minulého století slovenský rodák John Dopyera. Jejich repertoár se skládá z klasických amerických standardů, ale i vlastních originálů ve slovenštině. Oba umělci k tomu nabízí posluchačům množství zajímavostí o rezofonických kytarách a jejich historii, aktuální informace a mini výstavku kovových i dřevěných rezofonických kytar. Na svém kontě mají společné album „Hand Made Music“ – obsahující historicky první slovenské studiové

Peter Bonzo Radványi je veterán slovenské bluesové scény, zpěvák a hráč na rezofonickou kytaru, který byl v roce 1996 vyhlášený Slovenskou bluesovou společností za Bluesmana roka. Spoluzakladatel, dlouholetý ředitel a dramaturg známého mezinárodního festivalu Dobrofest Trnava. Působí jako hudební publicista, pravidelně moderuje mnohé festivaly a koncerty na Slovensku i v České Republice a každý týden uvádí autorské hudební pořady Bluesnenie a Big Beat na slovenském Rádiu Děvín. Koncertoval v Maďarsku, Slovinsku ale i na bluesovém festivalu na Taiwanu.

Ľuboš Beňa začínal v rodné Skalici na Slovensku jako kytarista a zpěvák blues-rockové skupiny Trdelník Band. V současnosti se věnuje akustickému blues. Absolvoval studijní pobyty v USA ve státech Tennessee, Arkansas, Louisiana, Alabama a Mississippi. Jako první bluesový hudebník v historii Slovenska byl oficiálně pozvaný hrát na jihu USA a nahrávat blues v Memphise. Držitel ocenění Objev roka 2001, Bluesman roka 2004, Bluesman roka 2008 na Slovensku. Pochází a žije na Záhoří, rodiště vynálezce rezofonické kytary Johna Dopyeru.

www.lubosbena.sk

Hotel a Valašský šenk OGAR - Hlavní 47, 763 26 Pozlovice,
tel.: (+420) 775 980 012, e-mail: ogar@ogar.cz